top of page
Tlu_EXU_stock_Tanel_Meos-125.jpg

EXU AKADEEMIA

EXU Akadeemia on arutelu formaadis saatesari, mida korraldame koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

Sarja raames tutvustame ettevõtjatele teemasid Tallinna Ülikoolis uuritavatest ja arendatavatest teemadest, mis aitavad neid ettevõtluse ja ettevõtlusoskuste arendamisel. Saadetes astuvad üles Tallinna Ülikooli teadlased ja õppejõud, kes tutvustavad arutelu käigus valdkondlikke trende, annavad ülevaate tänapäevastest ettevõtjale vajalikest tööoskustest ning vastavad arutelu käigus tekkinud küsimustele. Lahutamatu osana tutvustame ka seniseid häid näiteid Tallinna Ülikooli ja ettevõtete koostööst.

Otsesaated toimuvad enamasti iga kuu viimasel neljapäeval kell 10.00 - 11.00. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Veebilingi arutelule saad registreerudes. NB! Palume igale arutelule registreerida eraldi.

Juba toimunud saadete salvestusi saad vaadata siit. 

EXU Akadeemia kava sügishooajal 2023

28.09. - Kas psühholoog ettevõttes toob tööõnne? Järelvaatmine: ▶️

Hooaja avasaates räägime, kas ja kuidas psühholoog aitab kaasa organisatsiooni ja selle töötajate õnnele. Küsime, kui otseselt saab tööõnne siduda (rahalise) kasuga ettevõttele ning milles see kasu väljendub? Mis see tööõnn ülepea on ning kuidas seda organisatsioonis üles leida? Kas tööõnne on võimalik osta ning kui suure osa ettevõtte tulususest saab kirjutada psühholoogia arvele? 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver ning psühholoog, tööõnne uurija ja HappyMe asutaja Tiina Saar-Veelmaa. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia.

26.10. - Sisuturundus - brändiloome salarelv? Järelvaatmine: ▶️

Milline on hea ja kvaliteetne sisuturundus ja milline mitte? Kuidas organisatsioonid saavad enda brändi kujundamisel sisuturundusest kasu lõigata või millega hoopis jalga tulistada ehk kuidas sisuturunduse ämbreid vältida? Kuidas muuta töötajad oma organisatsiooni eestkõnelejateks ning millist lugu peaks hea persoonibränd jutustama? 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Kristel Abel ning ettevõtja, koolitaja ja Brandmoon asutja ja omanik Signe Ventsel. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia.

30.11. - Kuidas päriselt oma äri kasvatada? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas koer-ja-mees tüüpi ettevõttest liikuda organisatsiooni järgmisesse arenguetappi? Kust ja kuidas leida värskeid ideid nii toote/teenuse arendamiseks kui ka nende ellu viimiseks? Kuidas rääkida tulemuslikult investoritega, mida muuta töökorralduses ja juhtimises ning kuidas seda kõike teha tulevikku vaatavalt ja trende arvestavalt. 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi dotsent Katri-Liis Lepik ning Fusebox asutaja ja tegevjuht Tarvo Õng. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia.

7.12. - Tehisaru kui organisatsiooni stimulant? Järelvaatmine: ▶️

Kuidas tehisaru abil organisatsioonile lisahoogu anda? Kuidas tehisaru saab aidata olemasolevaid andmeid kasutades luua uut kasulikku teadmist? Kuidas üldse andmeid omavahel rääkima panna, et sellest tekiks innovatsioon ja maksimaalne kasu? Mil moel tehisaru abil (ja) protsesse automatiseerides saab tõsta nii töötajate kui organisatsiooni efektiivsust? 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ja spordibioloogia professor Kristjan Port ning Net Group’i innovatsioonijuht Siim Lepisk. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia.

EXU Akadeemia kava kevadhooajal 2023

23.02. - Miks ampsutada teadmisi? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas ja kui tihti peaksime oma teadmisi täiendama, et hoida neid ajakohastena ning kuidas saab tööandja seda toetada. Mida võidab ampsutades õppimisest töötaja ja mida annab see tööandjale?  Kuidas “õppe tükke” omavahel nutikalt kombineerida ning milliste teadmiste kombinatsioone tulevik ootab? Kuhu suunas üldse liigub õppimine ning kuidas see muudab haridus- ja koolitusturgu? 

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks ja Äripäeva Akadeemia juht Kadri Kiigema. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

30.03. - Mis on vaimse ja füüsilise heaolu mõõt? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, milliseid mõõdikuid ja kui sageli on päriselt vajalik jälgida, et hinnata oma vaimset ja füüsilist tervist. Kuidas ennustada oma tuleviku heaolu tänase käitumise põhjal ning millal ja milliseid korrektuure oma elustiili valikutes peaks tegema?  Kuidas olla oma heaolu peremees ning mida ülepea tähendab oma heaolu juhtimine? Kuidas konverteerida heaolu rahaliseks väärtuseks, mis aitab sissetulekut ja meelerahu säilitada ka pikas perspektiivis?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse nooremteadur Karel Kulbin ning Lyfery asutaja ja juht ning endine Swedbank Elukindlustuse juhatuse liige Mihkel Mandre. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

27.04. - Doktorikraad ja ettevõtlus - kas mõlemapoolne kasu? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kas ettevõtted peaks doktorikraadi omandanust kauge kaarega mööda käima või vastupidi: püüdma neid iga hinna eest ligi meelitada. Kuidas saab teaduslikku teadmist äriliseks kasuks pöörata ning millist praktilist väärtust see ettevõttele loob? Kas kraadi võrra kangematel töötajatel on oskusi ja teadmisi, mida doktorikraadita töötajal ei ole? Miks peaks teadlane üldse tahtma ettevõtlusesse minna ning kas ettevõtluses olles saab jääda ka teadlaseks?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskuse teadur ja Inseneribüroo Steiger keskkonnaspetsialist Martin Küttim ning inseneribüroo Steiger äriarenduse juht Hardi Aosaar. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

1.06. - Kuidas teha tervislikke karjäärivalikuid? Järelvaatmine: ▶️

Saates räägime, kuidas teha tervislikke tööeluvalikuid. Kas ja kuidas enda tervise teadlik edendamine aitab ka karjääris edeneda? Kuidas olla ennast säästvam, vähem rapsida ning kuidas osata õiges kohas öelda “ei”? Kas mitmel rindel korraga tegutsemine on miski, mis on tulnud, et jääda või on see lastehaigus, millest peaks välja kasvama? Mis on tööandja võimalused tervise arenduses, mida peaks inimene ise tegema ning milline roll on kogukonnal?

 

Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi õppekava kuraator ja õppejõud Hele Leek-Ambur ning Arengutreening OÜ koolitaja ja organisatsioonikonsultant Aiki Pärle. Saadet juhib Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ülikooli teadmussiirde ekspert.

Vaata lisaks ka Tallinna Ülikooli sarja "Ekspert eetris"

Tallinna Ülikooli saatesari "Ekspert eetris" toob ekraani vahendusel teieni põnevaid, silmaringi avardavad ja harivad teemad. Olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. BFMi stuudios arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega just täna aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad Sind, mind ja paljusid teisi. Ikka selleks, et maailma paremaks muuta. Saated on eetris igal kolmapäeval. Saatejuhid on Tallinna Ülikooli prorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk. 

 

Lisainfohttps://www.tlu.ee/eksperteetris

bottom of page