top of page

Osale küsitluses "Finantskäitumise seosed väliste ja sisemiste teguritega"

Claricy OÜ, kes koostöös Tallinna Ülikooliga viib läbi rakendusuuringu, et luua uudne personaliseeritud finantsnõustamise meetod, palub sinu arvamust.


Foto: Freepic.com

Küsitluse "Finantskäitumise seosed väliste ja sisemiste teguritega" eesmärk on paremini mõista, kuidas erinevad välised ja sisemised tegurid mõjutavad inimeste finantskäitumist. Claricy OÜ hindab sinu ausust ja konfidentsiaalsust ning tagab, et kõiki andmeid käsitletakse anonüümselt ja üksnes uuringueesmärkidel.


Küsitlusele vastamine võtab aega ligikaudu 5 minutit.



 

Tallinna Ülikoolis alustab esimene rakendusuuring, mis toob kokku tehisintellekti, psühholoogia ja finantsmaailma


TLÜ ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juhi Aija Sakova sõnul on uuringu puhul tegemist uudse lähenemisega, kus tuuakse kokku tehnoloogia (tehisintellekt), inimkäitumise alane teadmine ning finantsmaailm.


Claricy meeskonnal on varasem kogemus finantsanalüüsi ja sellega seotud inimkäitumise mustrite analüüsimisel, kuid uue loodava tehisintellekti võimalusi kaasava digiplatvormi prototüübi arendamiseks vajatakse sisendiks humanitaarteadlaste ekspertiisi tõenduspõhise rakendusuuringu näol. Uuringu käigus töötatakse välja teaduslikel alustel tuginev isiksusetesti, käitumismudeli ning käitumusliku finantstehnoloogia prototüüp, mis võimaldab pakkuda isikupärastatud finantsnõustamise narratiive meetodi efektiivsuse kinnitamiseks. Finantskäitumise ja psühholoogiliste omaduste seoste uurimisele keskenduvat uuringut juhivad Tallinna Ülikooli teadlased Kadi Liik ja Aleksander Pulver ning ettevõtluskoostöö juhtivekspert Ingrid Hindrikson.


„Uuringu eesmärk on tõestada, et inimeste isikuomadustel tuginev automatiseeritud finantsnõustamine võib olla tõhusam kui traditsioonilised üldistatud nõuanded. See innovatiivne lähenemine ühendab tehisintellekti ja käitumusliku teaduse, et pakkuda inimestele paremaid ja personaalsemaid finantsnõuandeid,” ütleb Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi organisatsiooni- ja arengupsühholoogia teenekas lektor Kadi Liik.


Tallinna Ülikooli isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver lisab: „Projekti tulemused võivad oluliselt mõjutada finantsnõustamise valdkonda, pakkudes uusi lahendusi, mis arvestavad inimeste individuaalsete psühholoogiliste omadustega ja käitumisharjumustega. See aitab ennetada finantsprobleemidest tulenevat stressi ja parandada inimeste finantsilist heaolu.”


Claricy OÜ tegeleb programmeerimise ja IT-lahenduste pakkumisega väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Ettevõte on tegutsenud alates 2021. aastast ja omab kogemust erinevate finants- ja IT-projektide elluviimisel.


Comments


bottom of page