Püha Jüri Teaduskonverentsil arutletakse ka tehisintellekti rakendusvõimaluste üle filmimaailmas

Konverents toimub 29. mail algusega kell 12 Tallinna Ülikooli Nova maja IV korrusel, SuperNova kinosaalis, osalemine on tasuta.

29. mail kell 12 algav teaduskonverents on pühendatud Eesti filmitööstuses päevakohaste teemade üle arutlemiseks, alates debüütmängufilmide rahastamisest kuni filmitegija töökogemuse jooksul omandatud vaiketeadmiste toimimiseni ning A-klassi filmifestivalide levini.

Üha enam valdkondi puudutava tehisintellekti rakendusvõimalustest stsenaariumi arenduses ja levi- ja turundusstrateegia planeerimisel teeb kell 15.15 ettekande FrostFX tegevjuht ja AI strateeg Marko Post.

Konverents toimub Tallinna Ülikooli Nova maja IV korrusel, SuperNova kinosaalis, osalemine on tasuta. Konverentsi korraldamisse panustab MINT klaster.

Konverentsile järgneb ka õhtune programm ja mõnusalt kevadine koosviibimine BFM-i sisehoovis algusega kell 18.00, kus kuulutatakse välja tänavune Püha Jüri preemia laureaat!

KONVERENTSI AJAKAVA:

12.00-12.15 – Anet Õunpuu ettekanne “Tänapäeva ja Tallinnfilmi võttemeeskondade tööülesannete võrdlus”

12.15-12.45 – Lennart Mathias Männiku ettekanne “Produtsendi kõhutunne: Vaiketeadmiste sõnastamine ja kasutus Eesti filmitootmises, Austraalia filmitööstuse näitel”. Ettekandele järgneb vestlus koos filmitegija ja filmikunsti dotsendi Elen Lotmaniga.

12.45-13.00 Kohvipaus

13.00-13.50 – Vestluspaneel: Debüütmängufilmini jõudmine Eestis. Vestluses osalevad režissöör Helen Takkin, EFI mängufilmide ekspert Maria Ulfsak, režissöör Meel Paliale ja produtsent Katrin Kissa. Vestlust modereerib produtsent ja BFMi vilistlane Sander Lebreht.

13.50-14.15 Lõunapaus

14.15-15.00 – Case study: “Biwa järve 8 nägu". Filmi kunstilise kontseptsiooni ja kunstnikutöö protsessi võtab lahti filmi peakunstnik Kristina Lõuk.

15.00-15.15 Kohvipaus

15.15-16.00 – Ettekande tehisintellekti rakendusvõimalustest stsenaariumi arenduses ja levi- ja turundusstrateegia planeerimisel teeb FrostFX tegevjuht ja AI strateeg Marko Post.

16.00-16.20 Kohvipaus

16.20-17.05 – Maailma esilinastus tippfestivalil: “Savvusanna sõsarad” ja Sundance Case study teeb filmi produtsent Marianne Ostrat.

17:05-17:15 – Konverentsi lõpusõnad